Vebinar

"Uputstvo za negu i ishranu novorođenčeta majki koje imaju sumnjivu ili potvrđenu infekciju Covid 19 u bolničkoj ili kućnoj izolaciji"
- preporuka Udruženja pedijatara Srbije, sastavljena u saradnji sa RSK za podršku dojenju, porodičnu i razvojnu negu novorođenčeta-

Poštovane koleginice i kolege,

obaveštavamo vas da Udruženje pedijatara Srbije i UNICEF organizovalo, online seminar (vebinar), sa međunarodnim učešćem, pod nazivom „COVID 19 – imunski odgovor i vakcinacija kod dece“. Vebinar se održao, 13.11.2020 godine, u vremenu od 13,00 do 14,30 časova.

Izlagači tema koje će biti predstavljene na vebinaru su:

1. Prof Angelo Ravelli, Univerzitet u Đenovi, Italija,
  2. Prof dr Jelena Vojinović, Klinika za interne dečije bolesti, Klinički centar Niš,
  3. Dr Srđa Janković, Univerzitetska dečija klinika Tiršova, Beograd
Moderatori: Jelena Zajeganovic Jakovljević, UNICEF i Georgios Konstantinidis, Udruženje pedijatara Srbije

Originalno predavanje na engleskom jeziku : Angelo Ravelli "Pediatric multisystem Inflammatory Syndrome (PIMS/MIS-C) in the context of COVID-19"

Poštovane koleginice i kolege,

Obaveštavamo vas da je Udruženje pedijatara Srbije, UNICEF, Institut za javno zdravlje Srbije, Republička stručna komisija za podršku dojenju, razvojnoj i porodičnoj nezi novorođenčeta i Sekcija za perinatalnu zaštitu SLD-a, organizovala online seminar (vebinar) pod nazivom „Trudnoća, porođaj i prakse dojenja – izazovi tokom pandemije COVID 19“.
Ovaj  vebinar se  organizuje na predlog RSK za podršku dojenju povodom obeležavanja Nacionalne nedelje dojenja. Podrška svih ostalih institucija šalje ključnu poruku da dojenje nije  samo odgovornost i odluka majke, već zahteva podršku zdravstvenog sistema i šire društvene zajednice.

Izlagači tema koje se odnose na sagledavanje sprovedenih mera i predstojećih epidemioloških izazova, razmatranje stavova, doktrine i dosadašnjih iskustava u prevenciji i lečenju COVID 19 infekcije kod trudnica, žena za vreme porođaja, novorođene dece:

Doc. dr Verica Jovanović, Institut za javno zdravlje Srbije
Dr Mirjana Šulović, Institut za javno zdravlje Srbije
Prof. dr Željko Miković, GAK Narodni front, Sekcija za perinatalnu medicinu SLD-a
Prim. dr Ljiljana Stanković, GAK Narodni Front
Prof. dr Branislava Miljković, Farmaceutski fakultet u Beogradu

ДОЈЕЊЕ БЛАГОДЕТ И У ВРЕМЕ ПАНДЕМИЈЕ

Obaveštavamo vas da je Udruženje pedijatara Srbije i UNICEF organizovalo online seminar (vebinar) pod nazivom COVID 19 pandemija - izazovi za pedijatra u Srbiji.

Izlagači tema koje se odnose na sagledavanje sprovedenih mera i predstojećih epidemiloških izazova, kroz razmatranje stavova, doktrine i prvih iskustava u prevenciji i lečenju COVID 19 infekcije kod dece i pružanju kvalitetne zdravstvene zaštite dece tokom COVID 19 epidemije bili su:

1. Epidemiologija COVID 19 infekcije kod dece – prof dr Vladimir Petrović, IJZ Vojvodine

2. Imunizacija i COVID 19 – dr Dragoslav Popović, UNICEF

3. COVID 19 i novorođenče – prof dr Georgios Konstantinidis, IZZDiO Vojvodine

4. COVID 19 infekcija, nega i ishrana novorođenčeta - prim dr Ljiljana Stanković, GAK Narodni Front

5. COVID 19 pneumonija u dečjem uzrastu - dr Olivera Ostojić, KBC Dr Dragiša Mišović

6. Multisistemski inflamatorni sindrom kod dece obolele od COVID 19 – mr. sci dr Goran Vukomanović, UDK Tiršova

Moderatori: Jelena Zajeganovic Jakovljević, UNICEF i
                   Georgios Konstantinidis, Udruženje pedijatara Srbije

Na raspolaganju smo za dodatne informacije,
u ime Udruženja pedijatara Srbije i UNICEFa,
srdačan pozdrav,